Droga Krzyżowa

54525691_315377025838829_7668079935621169152_n
Droga Krzyżowa dla dzieci. Brzmi nietypowo, ale to już po raz kolejny dzieci z naszego Przedszkola, za zgodą rodziców wzięły udział w Drodze Krzyżowej w Kościele Miłosierdzia Bożego, przy ul. Łódzkiej.
W tym roku były to rozważania Księdza Jana Twardowskiego.

Warto przybliżyć innym, właśnie w czasie Postu - czym faktycznie jest Droga Krzyżowa.

Do głosu dochodzą dzieci. Mówią o czym jest każda Stacja. Język miłości, cierpienia i bólu przekładany jest na zrozumienie znaczenia Męki Pańskiej w życiu każdego człowieka. To dziecięce widzenie świata pobudza do myślenia, sprawia, że ich oczy i serca otwierają się na naukę, płynącą prosto z Krzyża.

„Co to znaczy mieć miłosierne serce?”

Idąc za krzyżem, modliliśmy się za wszystkie cierpiące dzieci i za tych, którzy te cierpienia im zadają. Modliliśmy się za skrzywdzonych przez wojnę i nienawiść dorosłych - tak bardzo potrzebujące Jezusa, za dzieci w odległych krajach Azji, Afryki czy Ameryki, za znoszące przykrości, choroby, ból, niezasłużone nagany, za głód, za krzywdy jakie im wyrządzają inni. Modliliśmy się za dzieci, które nie mogą się uczyć, aby znaleźli się ludzie, którzy im w tym pomogą. Naszą intencją była też gotowość dzielenia się z innymi, którzy nie mają co jeść, modliliśmy się za wszystkie dzieci, które się poniża, źle traktuje, za rozbite rodziny, za dzieci chore, niepełnosprawne, za te, które leżą w łóżkach, z powodu śmiertelnej choroby.

Chciałam szczególnie podziękować osobom, które przygotowywały Drogę Krzyżową dla dzieci: Pani Irminie, Karolinie, Malwinie, księdzu Pawłowi, wszystkim dzieciom, które mówiły, odczytywały modlitwy przy kolejnych Stacjach, które wyraziły chęć uczestnictwa w Drodze Krzyżowej:
1. Lilii
2. Lenie
3. Helence
4. Kubusiowi
5. Bartusiowi
6. Marysi
7. Kornelci
8. Zosi
9. Oliwce
10. Martusi
11. Wiktorii
12. Filipowi
13. Kubusiowi
14. Adasiowi
15. Julii
16. Adzie
oraz chórowi: Martusi oraz kochanym absolwentkom naszego Przedszkola: Nelusi i Amelce.

Dziękujemy również Rodzicom, Babciom, za to, że wyrazili zgodę na uczestnictwo w tej Drodze Krzyżowej, a także Proboszczowi Parafii Miłosierdzia Bożego księdzu Pawłowi Lipińskiemu i księdzu Pawłowi Wronkowskiemu.

Henryka Zawiślak