WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW !!!

Drodzy Rodzice !!!
Nastąpiła zmiana numeru konta dla Przedszkola Samorządowego Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Misia Uszatka

Od 01.01.2017 roku opłaty za Przedszkole (wyżywienie i pobyt ) dokonują Państwo na poniższy numer konta:

66 1560 0013 2003 7831 0000 0039

Dodatkowo Dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Misia Uszatka informuje, że 09.01.2017 roku w piotrkowskim magistracie odbyła się XXXI Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta poświęcona podjęciu uchwały określającej wysokość opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci w wieku do lat 5 w przedszkolach publicznych.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego od 1 stycznia 2017 roku zniesione zostały opłaty za pobyt 6-letniego dziecka w publicznej placówce wychowania przedszkolnego. Ma to związek z objęciem od nowego roku subwencją oświatową sześciolatków chodzących do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych lub korzystających z innych form wychowania przedszkolnego.

Przegłosowana uchwała ustala, że przedszkola publiczne, prowadzone przez miasto, zapewniają bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w wymiarze pięciu godzin dziennie.

Ustala również odpłatność 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę pobytu dziecka w wieku do 5 lat w przedszkolu w czasie przekraczającym określony wymiar zajęć.

Zgodnie z podjętym aktem obniżono również o 50 proc. opłaty za pobyt ponadnormatywny na drugie i każde następne dziecko w przypadku korzystania z wychowania przedszkolnego przez dwoje lub więcej dzieci z jednej rodziny.

Dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Misia Uszatka  w Piotrkowie Tryb., po przeprowadzeniu kalkulacji cenowej artykułów spożywczych na rynku, informuje, iż w uzgodnieniu z Referatem Edukacji wzrasta  stawka żywieniowa o 0,40 groszy, z 6,60  zł na 7,00  zł  -  z dniem 01.01.2020 roku.

Dla dzieci – dzienna stawka – 7,00 zł

Śniadanie – 1,50 zł
Obiad –  4,00  zł
Podwieczorek – 1,50  zł

Jesteśmy jedynym Przedszkolem w mieście, które dostosowuje żywienie do indywidualnych potrzeb dziecka, wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców i dzieci. Dostosowujemy  żywienie dla dzieci ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi: alergie, diety, bezglutenowe, bezbiałkowe, bezcukrowe.

Dyrektor Przedszkola

Henryka Zawiślak

Załączniki artykułu

uchwała przedszkola (pobrań: 131)