WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW !!!

Drodzy Rodzice !!!
Nastąpiła zmiana numeru konta dla Przedszkola Samorządowego Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Misia Uszatka

Od 01.01.2017 roku opłaty za Przedszkole (wyżywienie i pobyt ) dokonują Państwo na poniższy numer konta:

66 1560 0013 2003 7831 0000 0039

Dodatkowo Dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Misia Uszatka informuje, że 09.01.2017 roku w piotrkowskim magistracie odbyła się XXXI Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta poświęcona podjęciu uchwały określającej wysokość opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci w wieku do lat 5 w przedszkolach publicznych.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego od 1 stycznia 2017 roku zniesione zostały opłaty za pobyt 6-letniego dziecka w publicznej placówce wychowania przedszkolnego. Ma to związek z objęciem od nowego roku subwencją oświatową sześciolatków chodzących do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych lub korzystających z innych form wychowania przedszkolnego.

Przegłosowana uchwała ustala, że przedszkola publiczne, prowadzone przez miasto, zapewniają bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w wymiarze pięciu godzin dziennie.

Ustala również odpłatność 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę pobytu dziecka w wieku do 5 lat w przedszkolu w czasie przekraczającym określony wymiar zajęć.

Zgodnie z podjętym aktem obniżono również o 50 proc. opłaty za pobyt ponadnormatywny na drugie i każde następne dziecko w przypadku korzystania z wychowania przedszkolnego przez dwoje lub więcej dzieci z jednej rodziny.

Informujemy także, że po przeprowadzeniu kalkulacji cenowej artykułów spożywczych na rynku, stawka żywieniowa w Przedszkolu pozostaje na tym samym poziomie w roku szkolnym 2016/2017 co w tamtym roku, czyli 6,00 zł.

Dla dzieci : dzienna stawka – 6,00 zł
Śniadanie – 1,20zł
Obiad – 3,60zł
Podwieczorek – 1,20 zł