W naszym przedszkolu organizujemy następujące bezpłatne zajęcia dla dzieci:

• język angielski
  • rytmika
  • tańce
  • zajęcia logopedyczne
  • terapia pedagogiczna
  • terapia SI
  • religia
_________________________________

JĘZYK ANGIELSKI
Dzieci, podczas zajęć, oswajają się (w piosenkach, grach i zabawach) z prawidłowym brzmieniem podstawowych słówek i zwrotów języka angielskiego, ćwiczą ich wymowę oraz uczą się czynnie wykorzystywać nabytą wiedzę.

RYTMIKA
Milusińscy uczą się wyczucia rytmu oraz własnego ciała, płynności ruchów, wrażliwości muzycznej. Dzieci poznają różne piosenki i zabawy muzyczno - ruchowe, przygotowują się do uroczystości przedszkolnych, ćwiczą programy artystyczne.

ZAJĘCIA TANECZNE
Podczas tych zajęć dzieci poznają ciekawe układy taneczne, doskonalą umiejętność ruchowej interpretacji muzyki, czy rozwijają koordynację wzrokowo - ruchową podczas tańca z partnerem.

TERAPIA LOGOPEDYCZNA
Na zajęciach prowadzonych przez przedszkolnego logopedę, dzieci pozbywają się złych nawyków wymowy, rozwijają percepcję słuchową, ćwiczą prawidłową wymowę.

TERAPIA PEDAGOGICZNA
Zajęcia obejmują usprawnianie funkcji słuchowych, wzrokowych, ruchowych i ich właściwą koordynację. Celem zajęć jest usprawnianie opóźnień i tym samym zapobieganie niepowodzeniom szkolnym, a zatem przygotowanie dzieci do czytania i pisania poprzez kształtowanie i rozwijanie:
  • analizy i syntezy wzrokowej
  • analizy i syntezy słuchowej
  • spostrzegawczości
  • orientacji przestrzennej i kierunkowej
  • bezpośredniej pamięci wzrokowej i słuchowej
  • koordynacji wzrokowo- słuchowo – ruchowej
  • koncentracji uwagi
  • sprawności manualnej

TERAPIA SI - INTEGRACJA SENSORYCZNA
Podczas zajęć SI dziecko pod okiem terapeuty i przy jego wsparciu, wykonuje różnorodne ćwiczenia, angażujące całe ciało oraz układy zmysłów (równowagi, propriocepcji-czucia własnego ciała, dotyku, wzroku, słuchu, węchu, smaku). Zajęcia odbywają się w sali przeznaczonej do terapii SI. Podczas terapii wykorzystywane są sprzęty i pomoce, wspierające rozwój ruchowy dziecka oraz usprawniające jego funkcjonowanie w różnych sferach.

RELIGIA
Katechetka poprzez zabawne opowiadania, zabawy i piosenki wprowadza dzieci w świat wiary.