Projekty w naszym przedszkolu

Szanowni Państwo!!!

W naszym przedszkolu nigdy się nie zatrzymujemy, cały czas szukamy nowych rozwiązań. Dbamy o to, aby nasze przedszkolaki czuły się tutaj bezpiecznie i miały wiele możliwości rozwoju. Rozwijamy  uzdolnienia  i  zainteresowania dzieci,  jak rownież  wspomagamy i wspieramy we wszystkich podejmowanych działaniach. Jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania i chętnie bierzemy udział w różnorodnych przedsięwzięciach. W  okresie ostatnich trzech lat, na przełomie lat 2014/2016 w Przedszkolu Samorządowym Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Misia Uszatka zostały zrealizowane następujące Projekty:

1.  Pierwszy Projekt we współpracy z WFOŚiGW

Działając na mocy ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 roku, ,,Prawo ochrony środowiska",  w oparciu o złożony wniosek  w dniu 24.04.2015 r., zarejestrowany pod numerem N150557W, w związku z Uchwałą Nr 1126/2015 Zarządu z dnia 16.06.2015 roku, WFOŚiGW udzielił dotacji na dofinansowanie Zadania:

- Utworzenie ogródka dydaktycznego przy Przedszkolu Samorządowym  Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Misia Uszatka ,,Magicznie w naszym ogrodzie"

Umowa Nr
124/ee/d/2015
Data podpisania
10.07.2015 rok

Dziedzina
Edukacja ekologiczna

2. Drugi Projekt:  POMAGAMY – wolontariat pracowniczy PGE – rok 2015

,, Przygotowanie sali integracyjnej z kącikiem czytelniczym” oraz  doposażeniem placu zabaw.

Nadmienić musimy, że w ramach tego Projektu Przedszkole pozyskało 5 tysięcy złotych, na wykonanie  tego Projektu. Wszystkie prace wykonywali wolontariusze: rodzice, nauczyciele.

3. Trzeci Projekt: POMAGAMY – wolontariat pracowniczy PGE – rok 2016

,, Utworzenie Sali Doświadczania Świata”

W ramach tego Projektu Przedszkole ponownie  pozyskało 5 tysięcy złotych, na wykonanie  tego Projektu.  Wszystkie prace wykonywali wolontariusze: rodzice, nauczyciele. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym !!! Ludzie o wielkich sercach nie liczą swojego czasu, dzięki takim osobom świat staje się lepszy!

4. Czwarty  Projekt we współpracy  z WFOŚiGW

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że po rozpatrzeniu wniosku naszego Przedszkola, złożonego w ramach konkursu pn: "Ekopracownia pod chmurką" na realizację zadania: Utworzenie punktu dydaktycznego "Ekologiczny Ogród Zmysłów u Misia Uszatka" przy Przedszkolu Samorządowym Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Misia Uszatka w Piotrkowie Trybunalskim, zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi podjął decyzję w dniu 20.11.2018 r. uchwałą nr 2685/2018 o przyznaniu dotacji do wysokości 50.000,00zł na realizację powyższego zadania.

Umowa Nr 574/EE/D/2018
data podpisania: 27.12.2018 r.

Dziedzina: edukacja ekologiczna

W związku z powyższym, nasze Przedszkole rozpoczęło prace nad realizacją zaplanowanej przebudowy przedszkolnego placu, aby stworzyć na jego terenie ogród sensoryczny zakończony tarasem widokowym. Jest to kontynuacja projektu rewitalizacji ogrodu, jaki rozpoczęliśmy w 2015 roku, tworząc wtedy ogródek dydaktyczny dla naszych milusińskich i realizując program autorski "Magicznie w naszym ogrodzie".