Eksperymenty w grupie "Kotków"

20180307_104231
Dzieci z grupy,,Kotki" bardzo lubią eksperymentować!
       W dniu 01. 03. 2018 r. "Kotki" obejrzały prezentację multimedialną opowiadającą o młodych naukowcach, którzy w wieku kilku lat byli już wynalazcami. Przedszkolaki bardzo chętnie przeprowadzały eksperymenty wg instrukcji i pod nadzorem nauczycielki, sprawdzały w jaki sposób włożyć jajko do słoika z otworem mniejszym niż samo jajko oraz jak zrobić ,,tęczowe mleko".

Kilka dni później, w dniu 07.03. 2018 r. grupa ponownie eksperymentowała - tym razem z wodą. Dzieci badały właściwości fizyczne i chemiczne wody, sprawdzały czy woda ma smak, zapach, barwę, kształt, ciężar. Odpowiadały na pytanie: "Co w wodzie pływa, a co tonie?"
Dzieci  samodzielnie przeprowadziły wszystkie doświadczenia, bardzo ciesząc się z uzyskanych efektów. Poprzez zabawę uzyskały dużo ważnych wiadomości. W przyszłości będziemy kontynuować nasze zajęcia z eksperymentowaniem.