Program Edukacji Ekologicznej dofinansowany z środków WFOŚiGW w Łodzi " W Przedszkolu u Misia Uszatka mamy rady na odpady"

wfos2-1593168737
Program Edukacji Ekologicznej realizowany w Przedszkolu Samorządowym Nr 24 - ,, W Przedszkolu u Misia Uszatka mamy rady na odpady " -
,, W Ekologicznym Ogrodzie Zmysłów segreguje się odpady"
Z przyjemnością informujemy, że Przedszkole Samorządowe Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Misia Uszatka w Piotrkowie Trybunalskim otrzymało dotację na kolejny Projekt z WFOŚiGW w Łodzi, który już jest przez nas realizowany.

Program Edukacji  Ekologicznej  pt.: ,, W Przedszkolu  u Misia Uszatka mamy rady na odpady"-    ,, W Ekologicznym Ogrodzie Zmysłów segreguje się odpady " od września 2020 r. jest realizowany we wszystkich grupach w naszym przedszkolu.

Założeniem programu jest umożliwienie dzieciom na różnych poziomach rozwoju poszerzenie i pogłębienie wiadomości przyrodniczo-ekologicznych dotyczących segregacji śmieci.   Dbanie o ogród przedszkolny- zbieranie śmieci, dbanie o czystość na terenie przedszkola.  Człowiek bezmyślnie niszczy środowisko, doprowadza do jego unicestwienia, dlatego też coraz większego znaczenia nabierają takie pojęcia jak: ekologia, edukacja ekologiczna czy ochrona środowiska. To na nauczycielach spoczywa odpowiedzialność za to, aby dzieci nauczyły się szacunku  do  przyrody  i czuły potrzebę jej ratowania.
Edukacja przyrodniczo-ekologiczna w przedszkolu to świadomie zamierzona, celowa  i planowana działalność nauczyciela względem dzieci
i przy ich aktywnym udziale. Właśnie dzieci w wieku przedszkolnym wyrabiają pozytywne nawyki, dlatego tak ważny jest ich bezpośredni kontakt z naturą, praktyczne działania dziecka w tym zakresie, obserwacja oraz rzetelna wiedza    na ten temat. Uświadomienie dzieciom ważnego aspektu segregowania śmieci.
Budzenie kształtowania świadomości gospodarowania odpadami.
Stworzenie możliwości oddziaływania poprzez edukację dzieci na ich najbliższych.
Angażowanie dzieci i dorosłych w działania proekologiczne.
Kształtowanie nawyku segregowania odpadów.
Włączenie najbliższego środowiska lokalnego w nasze działania ekologiczne.

Ekologiczny  Projekt Przedszkola Samorządowego Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Misia Uszatka w Piotrkowie Trybunalskim  we współpracy  z WFOŚiGW w Łodzi

,, W Przedszkolu u Misia Uszatka mamy rady na odpady"- ,, W Ekologicznym Ogrodzie Zmysłów segreguje się odpady".

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że po rozpatrzeniu wniosku naszego Przedszkola  o dofinansowanie,  w ramach konkursu pn:

" Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2020/2021" na realizację zadania pn.:

,, Program Edukacji Ekologicznej realizowany w Przedszkolu Samorządowym Nr 24 w Piotrkowie Trybunalskim"  Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w związku z Uchwałą   Nr  4474/2020  z dnia 29.05.2020 roku, podjął decyzję o przyznaniu dotacji w wysokości 14.180,00 zł na dofinansowanie  w/w  zadania.

Umowa Nr 400/EE/2020
Data podpisania: 05.10.2020 roku