Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W dniu 20.11.2020 roku  obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Janusz Korczak już blisko sto lat temu napisał: ,,Nie ma dzieci – są ludzie" oraz "Dziecko – już mieszkaniec, obywatel i już człowiek. Nie dopiero będzie, a już. […]. Lata dziecięce – to życie rzeczywiste, nie zapowiedź".

Dzisiaj  dyrektor Przedszkola, Henryka Zawiślak przeprowadziała  w każdej grupie wywiad z dziećmi na temat ,,Praw Dziecka". Wypowiedzi były bardzo ciekawe, mądre i przemyślane. Wychowawcy przybliżyli dzieciom znaczenie słów: prawa, obowiązki, wykorzystując podczas zajęć ciekawe rozwiązania, wiersze, piosenki, zagadki i  filmy - m.in. film przygotowany przez Panią Agatę Sobalę i dzieci z oddziału naszej przedszkolnej "zerówki" przy Szkole Podstawowej Nr 3.

Po przeprowadzonym wywiadzie, puszczane były bańki mydlane, a  każde dziecko dostało balony, którymi wszyscy wspólnie w grupach mogli się bawić. To był naprawdę szczęśliwy dzień.
Janusz Korczak – „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”