Podsumowanie projektu "Piotrków - Moje Miasto"

Włączyliśmy się już jakiś czas temu w obchody 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego - wykonaliśmy prace plastyczne, prezentujące nasze kochane miasto:  Piotrków Trybunalski.
       Projekt „Piotrków Trybunalski – Moje Miasto” był częścią obchodów 800-lecia, która skierowana była do najmłodszych mieszkańców miasta. W dniu 06. 12. 2017 r. w galerii Centrum idei „Ku Demokracji” podsumowano wspomnianą akcję.

Przypomnijmy, że dzieci w okresie od wiosny do jesieni 2017 roku poznawały zabytki i legendy o Piotrkowie. W każdej placówce przedszkolnej odbyły się zajęcia edukacyjne: wycieczki, spotkania, prelekcje oraz spacery. Ich celem było poznanie naszej Małej Ojczyzny.

Po zakończonych akcjach edukacyjnych zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice. Następnie jury w każdym przedszkolu wyłoniło trzy najlepsze prace. Właśnie one zostały zaprezentowane na wystawie, którą przez ostatnie dwa tygodnie można było oglądać w galerii Centrum idei „Ku Demokracji”.

Efektem realizowanego projektu jest także kalendarz, w którym wykorzystano najładniejsze rysunki stworzone podczas projektu. Właśnie te kalendarze – jako pamiątkę udziału w projekcie – otrzymały przedszkolaki, których prace znalazły się na wystawie.

W kalendarzu znalazły się prace: Zofii Myśliwiec, Laury Just, Adama Biesagi, Antoniego Kaczmarka i Wiktorii Rorbach, naszych przyjaciół z przedszkola! Gratulujemy!

Na wystawie znalazły się także prace: Nadii Woszczyk, Marty Górskiej, Jakuba Cieślaka i Filipa Trzeciaka. Jesteśmy z Was dumni!