Dzień włoski w grupie III

Dzieci z grupy III poznały kolejny kraj - Włochy
           W ramach realizacji programu autorskiego, napisanego przez panią Igę Elsaid "Akceptacja, jako język międzynarodowy", nasi milusińscy z III grupy poznają wybrane kraje Europy i świata.  Z tej okazji dzieci omawiały kolejny kraj - Włochy, a wraz z nim flagę Włoch, nową postać bajkową - Pinokia, zapoznały się z legendą dotyczącą powstania Rzymu, oglądały zdjęcia z Wenecji, Watykanu, podziwiały Krzywą Wieżę w Pizie oraz wulkan Wezuwiusz. Wspaniale bawiły się przy muzyce Zuppa Romana :-) Miłym akcentem była też wycieczka do pizzerii, gdzie przedszkolaki miały okazję poznać przebieg powstawania pizzy. Tego dnia dzieci z grupy III spotkały sie także on-line za pomocą komuniatora internetowego z przyjacielem naszego przedszkola, tatą naszej absolwentki, panem Davidem Carbonaro. Nasz wspaniały Gość opowiedział dzieciom bajkę o powstaniu pierwszej pizzy (po włosku i po polsku), przybliżył także dzieciom Wenecję i Mediolan. To było cudowne spotkanie.

Bardzo serdecznie dziękujemy Paniu Davidowi Carbonaro za znalezienie dla nas czasu,
życzliwość i bardzo pouczające spotkanie.
Pozdrawiamy :-)

Dziękujemy ogromnie pracownikom Pizzerii Riposta w Piotrkowie Trybunalskim
za możliwość obserwacji procesu przygotowania pizzy,
rzeczowe wyjaśnienia, opiekę, możliwość przeprowadzenia ciekawych zajęć na terenie pizzerii.
Dziękujemy!