Jasełka 2020

Występ grupy III, najstarszej.

Tradycją w naszym przedszkolu jest przygotowywanie "Jasełek". W tym roku dzieci z grupy III, najstarszej, wystawiły przepiękne przedstawienie dla koleżanek i kolegów z pozostałych grup, pod kierunkiem pani Małgosi, pani Oli i pani Irminy.

Dnia 17 grudnia 2020 r.,  dzieci z grupy " Zajączków"  przedstawiły Jasełka dla  dzieci, pracowników przedszkola oraz dla Rady Rodziców.  Celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Aniołki śpiewały kolędy, pastorałki, dzieci wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki przybyli też pastuszkowie, kobieta  oraz Trzej Królowie, którzy  przynieśli  Dzieciątku dary. Całej tej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek.  Na koniec dzieci złożyły  wszystkim życzenia  Bożonarodzeniowe.

Do życzeń dołączyła się Pani dyrektor Przedszkola oraz przedstawiciele z Rady Rodziców.

Dziękujemy Dzieciom i Paniom, za tak piękny, wzruszający dzień.