List Dyrektora Przedszkola

DSC_0791 (Copy)
Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Przedszkola, Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci
         Witam wszystkich serdecznie, w tak trudnym dla nas okresie,  dla dzieci, dla Państwa,  dla całego naszego społeczeństwa, dla kraju,  dla Świata.
            W związku z zaistniałą sytuacją - Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło przepisy, dotyczące kształcenia na odległość. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25.03.2020 roku do 10.04.2020 roku. Przedłużono zawieszenie zajęć.

Na początku chciałabym gorąco podziękować wszystkim nauczycielom Przedszkola za dotychczasowe zorganizowanie się, wzajemną współpracę, przekazywanie informacji administratorom strony, na temat zadań, kart pracy, za ciekawe pomysły, za stały kontakt z rodzicami, za ćwiczenia dla dzieci do pracy domowej z rodzicami, za gotowość do pracy, za duże zaangażowanie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Dziękuję za stały kontakt z rodzicami, za wsparcie Rodziców podczas pobytu w domu ze swoimi dziećmi. Dziękuję wszystkim pracownikom Przedszkola.

Dziękuję specjalistom, za ciekawe pomysły do pracy z dziećmi. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom za propozycje zadań, wstawianych na grupę,  dziękuję za duże zaangażowanie i aktywność.
    Administratorom strony dziękuję za profesjonale prowadzenie strony.

Dziękuję Rodzicom za współpracę, za wyrozumiałość i cierpliwość.  Wiemy wszyscy  ile trudu wkładacie Państwo  w wychowywanie i edukację swoich dzieci, szczególnie teraz, kiedy wielu z Was  łączy swoją pracę zawodową z edukacją. Wiemy jak ważna jest edukacja przedszkolna. Tak jak zawsze mówiłam, jest fundamentem  rozwoju naszych dzieci.

Jak ma wyglądać kształcenie na odległość?

W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość.
            W naszym Przedszkolu nauka na odległość jest zorganizowana przez wychowawców grup, poprzez podanie na grupy kart pracy, ciekawych ćwiczeń, zadań, zabaw edukacyjnych.  Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i w każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywały się darmowe materiały do pobrania. Zamieszczane lekcje będą obejmowały tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Materiały można pobrać pod adresem: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/.

Nauczyciele i specjaliści naszego przedszkola przygotowali zestaw adresów internetowych, dzięki którym  Rodzice mogą odwiedzić  ciekawe strony, wspomagające zabawę, naukę i twórcze działania z dziećmi w domu. W zakładce poszczególnych grup są przygotowane karty pracy oraz propozycje do aktywności w domu, matematyczne propozycje – matematyka dla każdego,  ciekawe artykuły dla rodziców. Nauczyciele mają możliwość weryfikacji dotychczas stosowanego programu nauczania tak, by  zmodyfikować  go do wybranej metody edukacji  na odległość.

Nauczyciele są w kontakcie z rodzicami, na swoim profilu, poprzez drogę mailową, telefon, za pomocą sms, czy z wykorzystaniem nowoczesnych technik informatycznych: Massenger, WhatsApp, Facebook, jak również są w stałym kontakcie z dyrektorem.

Służymy pomocą i wsparciem, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 44 733 90 37, codziennie w godzinach od 8.00 do 14.00.

Dyrektor w sytuacji, w której rodzic pragnie porozmawiać  ze specjalistami lub wychowawcami grupy,  umówi Państwa  na wybrany przez siebie dogodny czas.

Sposoby realizowania kształcenia na odległość

Nauka prowadzona na odległość jest realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczycieli, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia.

W przypadku przedszkoli i uczniów klas I-III szkoły podstawowej nauczyciel ma obowiązek poinformowania rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu, co niniejszym czynimy.

Dbamy o organizację zajęć w kształceniu specjalnym

Specjaliści na stronie udostępnili ćwiczenia dla dzieci objętych zajęciami rewalidacyjnymi, przedstawili metody pracy dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci, w tym wynikających z indywidualnych programów edukacyjno- terapeutycznych.

Szanowni Nauczyciel, Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci,

Wszystkich  serdecznie pozdrawiam, życzę zdrowia, wytrwałości

z wyrazami  szacunku

Przedszkola Samorządowego Nr 24
z Oddziałami  Integracyjnymi
im. Misia Uszatka
 w Piotrkowie Trybunalskim

Henryka Zawiślak

Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Departament Informacji i Promocji MEN.
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

pismo dyrektora (docx) 0.01mb, (Pobrań: 88)