Malowanie na folii w gr. V

20210205_094719(1)
Zabawy sensoryczne w grupie V
Dzieci z grupy V, malowały na folii spożywczej (przezroczystej  i czarnej). Tematem zajęcia były, jak w poprzednich grupach: ,,Zabawy zimowe na śniegu, krajobraz zimowy”.
       Przedszkolaki malowały swoje wspomnienia z zabaw na śniegu na placu przedszkolnym, opowiadały o lepieniu bałwana, rzucaniu śnieżkami, lepieniu kul śniegowych. To była bardzo twórcza forma działań plastyczno-sensorycznych, poniważ dzieci nie tylko stymulowały zmysł dotyku i wzroku, ale również rozwijały swoją motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchowej oraz kreatywność. Wszystkie prace były przepiękne.
       Tradycyjnie, po namalowaniu, dzieci ustawione w pociąg wyruszyły na wystawę, aby obejrzeć prace kolegów i koleżanek. Podczas  zajęcia, w sali cichutko słychać było tylko piosenki o tematyce zimowej, a dzieci malowały jak zaczarowane.