Rozpoczynamy rok szkolny 2020/2021

indeks
Już niedługo się widzimy ;)
Szanowni Rodzice!
Rozpoczynamy rok szkolny 2020/2021
Pierwszego września 2020 roku ( wtorek), zapraszamy wszystkie dzieci do Przedszkola,
do poszczególnych grup.

Nadal obowiązują zasady reżimu sanitarnego związane z profilaktyką zakażeń koronawirusem SARS COV-2.

Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi GIS i MEN.

Jutro na stronie internetowej, po konsultacji z Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców Przedszkola ukażą się dokładne

,, Zasady funkcjonowania Przedszkola Samorządowego Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Misia Uszatka w Piotrkowie Trybunalskim w okresie ogłoszonego stanu epidemii w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2”

zgodne z wytycznymi GIS, dostosowane dla naszego Przedszkola.

Apel do Rodziców
1. Aby zapewnić dziecku odpowiednią opiekę podczas pobytu w placówce, rodzic zobowiązany jest przekazać dyrektorowi istotne informacje o stanie jego zdrowia.
2. Zaopatrzyć powinien rodzic swoje dziecko, jeśli ukończyło 4 rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z placówki. Ograniczenie przebywania rodzica w Przedszkolu, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności – przez czas pobytu w szatni obowiązek osłony ust i nosa, jednorazowe rękawiczki, dezynfekcja rąk, na wejściu. Rodzic po wejściu do placówki zdejmuje dziecku maseczkę i zabiera ze sobą, albo jednorazową wyrzuca do wyznaczonego pojemnika.
3. Rodzic w szatni podpisuje oświadczenia, stanowiące załączniki do procedury ( załącz. nr 1). Po podpisaniu oświadczeń, dziecko ma mierzoną temperaturę termometrem bezdotykowym, przez wyznaczonego pracownika przedszkola.
4. W razie temperatury powyżej 37,4 stopni dziecko, nie jest przyjmowane do przedszkola. Pracownik informuje o tym fakcie dyrektora.
5. Dziecko z szatni do sali przyprowadza pani woźna, wyznaczona przez dyrektora lub wychowawcę i odwrotnie.
6. Na odbiór dziecka rodzic czeka w szatni, wcześniej wywołując dziecko przez domofon.
7. Po przyjęciu/ odbiorze dziecka – pracownik przedszkola dezynfekuje niezwłocznie drzwi główne (wewnętrzne, zewnętrzne), klamki, domofon, podłogę w szatni.
8. Dzieci mogą być przyprowadzane i odbierane przez jedną osobę, wyłącznie przez osobę zdrową. Rodzic przyprowadza do placówki dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych.
9. Ścieżką szybkiej komunikacji z rodzicami będzie wejście główne do Przedszkola i szatnia.
10. Rodzice i osoby przyprowadzające/odbierające dziecko, mają zachować dystans społeczny 2 m w stosunku do pracowników, innych rodziców i dzieci.
11. Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do przestrzeni wspólnych (szatnia) z zachowaniem zasady – 1 rodzic z dzieckiem na 2 m.
12. W przypadku zgromadzenia się przed wejściem kilkorga rodziców z dziećmi – czekają oni przed budynkiem na sygnał do wejścia, dany przez wyznaczonego pracownika przedszkola, z zachowaniem odstępu co najmniej 1,5 m od innego rodzica z dzieckiem, oraz w maseczce lub innej formie zakrywania ust i nosa.
13. Nie posyłają rodzice dziecka do przedszkola, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
14. Wyjaśnić należy dziecku, żeby nie zabierało do przedszkola niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek.
15. Regularnie rodzice przypominają dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreślają, że powinno ono unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na powitanie.
16. Należy zwrócić uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania. Pamiętać należy, że wszyscy także powinni je stosować, bo dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu.
17. Rodzic przyprowadza i odbiera dziecko w godzinach określonych przez siebie deklaracji, którą otrzyma w pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu.
dyrektor Przedszkola
Henryka Zawiślak