Wiosna w wierszu i piosence

DSC09191
...czyli XXIV edycja corocznego festiwalu, odbywającego się w naszym przedszkolu.
         W tym roku Festiwal "Wiosna w wierszu i piosence" odbył się na powitanie wiosny - 26 marca 2019 roku i nawiązywał do tematyki Świąt Wielkanocnych. Festiwal został poprowadzony przez dzieci oraz panie z grupy najstarszej: "Zajączki". Starszaki przywitały gości tanecznym, wiosennym występem, a następnie zapraszały kolejnych uczestników do prezentacji swoich umiejętności wokalnych oraz recytatorskich.

Nasi wspaniali goście, dzieci z 15 przedszkoli z terenu miasta, zachwyciły nas swoim repertuarem i pracami plastycznymi. W tym roku zadaniem dodatkowym, oprócz śpiewania piosenek oraz recytacji wierszy o tematyce wiosennej i świątecznej było wykonanie pisanki - dowolną techniką. Występ każdego młodego artysty był niezwykle wzruszający i ujmujący.

Dziękujemy zaproszonym Gościom, za udział w tegorocznej edycji festiwalu, za wspaniałe interpretacje wierszy i przepiękne piosenki
oraz za piękne stroje wiosenne. Gratulujemy wyróżnionym uczestnikom pomysłowości w wykonaniu prac plastycznych!

Laureaci konkursu:

I miejsce za samodzielność, za wspaniałego, wesołego kurczaczka – zdobyło Przedszkole Samorządowe Nr 5
II miejsce za samodzielność, pomysł, różnorodność użytych materiałów – zdobyło Przedszkole Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich
III miejsce za precyzję, pomysł, wielorakość wykorzystanych naturalnych materiałów - zdobyło Przedszkole Samorządowe Nr 16

Wyróżnienia zdobyły:

Przedszkole Prywatne ,, Jacek i Agatka”- za precyzję i oryginalność
Przedszkole Samorządowe Nr 12 – za pomysłowość, za precyzję, staranność
Przedszkole Samorządowe Nr 19 – za przepiękny motyw i pomysł wykorzystania wspaniałych, kolorowych elementów
Przedszkole Samorządowe Nr 7- za manualną pracę i precyzję w naklejaniu plasteliny na pisankę

Wszystkie prace były wyjątkowe, bardzo starannie wykonane.

Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu
oraz za włożony wkład pracy, za udział w naszym Festiwalu
oraz za stworzenie wspaniałej, rodzinnej atmosfery.

Dziękujemy również rodzicom dzieci, za pomoc w przygotowaniu do Festiwalu.

Już teraz zapraszamy za rok - na XXV Festiwal ,, Wiosna w wierszu i piosence”